Sztuka pakowania

Sztuka pakowania

Nie od dziś wiadomo, że czynność doprowadzona do perfekcji tworzy swojego rodzaju sztukę. Okazuje się, że pakowanie walizki też można podciągnąć pod tę kategorię i w tej dziedzinie możemy zostać prawdziwym artystą. Dotychczas słowo artysta, od razu przywodziło na myśl rozmarzoną, lekko oderwaną od rzeczywistości wolną duszę, romantyka z rozwianą czupryną, niedbale zarzuconym na szyję szalem, lekceważącego czas, pieniądze i dobra doczesne. Jednak dzisiejsze czasy sprawiły, że każda, nawet najbardziej artystyczna, czupryna jest starannie przystrzyżona, nieład artystyczny też już nie jest taki przypadkowy. Zatem artysta pakowania powinien dostosować się do współczesnych realiów i zdecydowanie powinien zadbać o pieniądze, o czas i o swoje dobra doczesne. I rzeczywiście, w przypadku sztuki pakowania, by osiągnąć poziom „ekspert”, trzeba mieć pełną świadomość jak o nie zadbać. Dobrze spakowana walizka pomoże nam zaoszczędzić czas na poszukiwaniu w jej czeluściach ulubionej koszuli, albo drugiej skarpetki, która zgubiła parę. Zwłaszcza wtedy, gdy spieszymy się na spotkanie. Jeśli bagaż zmieści się w limitach wymiarów i wagi, jakie zalecają linie lotnicze oszczędzimy pieniądze – duże pieniądze! Zaś dbałość o swoje dobro pozwoli uniknąć nam realnie czyhających na nas kłopotów. I chociaż klasyczna sztuka nie podlega żadnym regułom, to jednak ta nasza wymaga przestrzegania kilku żelaznych zasad. Poznaj je:

1. Zrób listę.
Nie zostawiaj pakowania na ostatnią chwilę. Przygotuj listę rzeczy, które chcesz zabrać i trzymaj się jej. Minimalizuj rzeczy na tzw. wszelki wypadek – prawdopodobnie i tak ich nie założysz skoro nie znalazły się od razu na liście. Nie przesadzaj z wagą bagażu – linie lotnicze każą słono płacić za każdy dodatkowy kilogram. Pamiętaj również, że może przyjdzie Ci gdzieś wnieść walizkę albo położyć na półce w wagonie kolejowym. Im cięższa walizka – tym będzie … ciężej 😉
2. Jedna walizka i jeden bagaż podręczny.
Nic tak nie stresuje, jak poszukiwania paszportu, biletu albo karty pokładowej w kilku torbach. Dobrze przygotowany bagaż to zminimalizowany do jednej sztuki do nadania i jednej torby podręcznej z najważniejszymi rzeczami. Unikaj dodatkowych saszetek, torebek, reklamówek, plecaczków, w końcu mamy tylko po dwie ręce.
3. Nie zapomnij lekarstw.
Przygotuj ich wystarczającą ilość na cały wyjazd (pamiętaj, że niektóre wymagają, byś miał ze sobą zaświadczenia od lekarza z zaleceniem ich przyjmowania)
4. Zawartość.
Minimum kosmetyków – szampony, żele pod prysznic to zbędny ciężar – hotele zazwyczaj zapewniają dostawę, ewentualnie zawsze można je dokupić na miejscu. Zabieraj też ze sobą minimalną ilość ciężkich ubrań – swetrów, butów, spodni – staraj się komponować swoje ubrania w zestawy. Nikt nie zauważy, że pojedyncze ciuchy się powtarzają, a Ty będziesz w ten sposób mieć gotowe komplety na każdy dzień, bez zbędnego kombinowania na miejscu, co by tu dziś założyć.
5. Jeśli nie możesz czegoś zgubić – nie zabieraj tego.
Jeśli posiadasz jakieś rzeczy wartościowe – może to być też wartość sentymentalna, które są nie do zastąpienia, podejmij rozsądną decyzję – nie zabieraj ich. Na pewno będziesz mógł się bez nich obejść, a ich ewentualna strata byłaby niewyobrażalna.
6. Oznakowanie.
Oznacz swój bagaż – wpisz na zawieszce imię, nazwisko, dane teleadresowe – kontakt z Tobą będzie łatwiejszy. Przypnij do walizki coś charakterystycznego – wstążkę w odblaskowym kolorze, zawieszkę, naklejkę – cokolwiek, co sprawi, że będzie się wyróżniać. W końcu większość zagubionych bagaży to czarne walizki.
7. Nie zostawiaj swojego bagażu bez dozoru.
Jego kradzież będzie w tym wypadku najmniejszą karą za taką niedbałość. Usunięcie ich przez służby pociągnie za sobą zdecydowanie większą odpowiedzialność.
8. Podróżowanie rodzinne.
Jeśli wyruszacie całą rodziną i każdy będzie miał swój bagaż – postaraj się by każda osoba miała w każdej walizce kilka swoich rzeczy. W razie zgubienia jednego bagażu, unikniecie sytuacji, gdy ktoś zostaje zupełnie bez niczego.

Skoro już zostaliśmy artystami w dziedzinie pakowania, pora stworzyć najpiękniejsze dzieło sztuki – niezapomnianą i niepowtarzalną podróż z najbliższymi. Taką, którą dopiszemy do kolekcji tych najbardziej wartościowych wydarzeń w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *